مدیرکل تامین منابع نهاد خبر داد؛
راه اندازی سامانه استعلام کتب اهدایی
سید باقر میرعبداللهی، مدیرکل تأمین منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، از راه‌اندازی سامانه استعلام کتب اهدایی و اتصال کتابخانه‌های عمومی به این سامانه خبر داد.
تاریخ انتشار: ٨ / ١٠ /١٣٩٧
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، سیدباقر میرعبداللهی،‌ مدیرکل تأمین منابع نهاد از اتصال کتابخانه های عمومی به سامانه استعلام کتب اهدایی به منظور استفاده بهینه از بسترهای الکترونیک در راستای تسریع در اجرای فرایندهای جاری در نهاد خبر داد و گفت: طی یک سال گذشته فرایند راه اندازی سامانه استعلام کتب اهدایی به طور جدی پیگیری و با همکاری ادارات کل امورکتابخانه‌ها و فن‌آوری اطلاعات به سرانجام رسید.

مدیرکل تامین منابع اظهار داشت: مزیت سامانه جدید استعلام کتب اهدایی، تسریع در پاسخگویی و دقت در استعلام های مورد نیاز کتابخانه‌ها است.

میرعبداللهی در پایان با بیان این که راه اندازی سامانه استعلام کتب اهدایی تحولی بزرگ در رسیدن به اهداف دولت الکترونیک در نهاد است، ابراز امیدواری کرد که توسعه فن‌آوری‌ها در نهاد منجر به ارائه خدمات مفید به اقشار مختلف مردم شود.

گفتنی است، این سامانه با توجه به روند زمان بر پاسخ به استعلام کتب اهدایی و استفاده از فناوری های روز، برای تسریع امور جاری طراحی شده است و مسئولان کتابخانه ها می توانند برای استعلام کتب اهدایی، کتاب مورد نظر را در سامان (سامانه مدیریت کتابخانه های عمومی کشور) در بخش «آماده سازی کتاب» جستجو کرده و بر اساس نیاز، به ثبت آن در کتابخانه خود اقدام کنند.
اعلام زمان برگزاری آزمون نهایی دوره مقدماتی «ارتباطات نوشتاری» طرح سراسری «تجمیع سیستمی با استفاده از شابک» اجرا می شود آزمون دوره‌های «مدیریت مسائل ازدواج، همسرداری و فرزندپروری» برگزار می‌شود نحوه افزایش حقوق و صدور احکام سال ۹۸ / اصلاح ساختار تشکیلاتی پس از نظرسنجی از همکاران تمدید مهلت شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی تا ۱۵ تیر دست یاری کتابداران کتابخانه‌های عمومی کشور به مردم مناطق سیل‌زده محتوای آموزشی دوره مجازی «مدیریت مسائل ازدواج، همسرداری و فرزندپروری» راه اندازی سامانه استعلام کتب اهدایی بهمن ماه، آغاز دوره آموزش مجازی «مدیریت مسائل ازدواج، همسرداری و فرزندپروری» تکمیل فرآیند ثبت‌نام رایگان در کتابخانه‌های عمومی تا 28 آبان تمدید شد